Który komputer Apple warto kupić w 2022 roku?

ktory-komputer-apple-warto-kupic-w-2022-roku

Wprowadzenie do komputerów Apple autorskiego procesora M1 stanowiło swego rodzaju rewolucję, która nadawać będzie kierunek dalszemu rozwojowi urządzeń tej firmy. Chociaż modele wyposażone w procesory Intel w dalszym ciągu są dobrymi, wydajnymi i wartymi uwagi rozwiązaniami, to wybór komputerów z procesorem M1 wydaje się być lepszym pomysłem. Procesor Apple jest bowiem nie tylko wyjątkowo szybki i wydajny, ale też z pewnością będzie dłużej wspierany przez producenta. Przedstawiamy komputery, które warto wybrać w 2022 roku.

Dlaczego warto wybrać komputer z procesorem M1?

Procesor Apple M1 miał swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Zastąpił on stosowane wcześniej procesory Intel. Jak informuje sprzedawca sprzętu Apple z firmy UltraUpgrade: jednoukładowy procesor M1 mieści w jednym czipie procesor główny CPU, procesor graficzny GPU, pamięć oraz inne podzespoły. Procesor główny posiada 8 rdzeni, z czego 4 są wysoce wydajne, a 4 energooszczędne. Procesor graficzny składa się z 7 rdzeni. Wysoka moc obliczeniowa wynika z zastosowania 16-rdzeniowego Neural Engine. Procesor M1 jest niezwykle szybki i wydajny, dzięki czemu wyposażone w niego komputery doskonale sprawdzają się podczas obsługi nawet najbardziej zaawansowanych programów.

Apple iMac 24

Jednym z komputerów Apple, posiadających procesor M1, jest Apple iMac 24. Urządzenie to sprawdza się zarówno jako narzędzie do pracy i nauki, jak i źródło rozrywki. Apple iMac 24 jest szybki i niezawodny, a przy tym bezpieczny. Bogate wyposażenie wpływa na jego uniwersalność – komputer posiada kamerę Full HD, mikrofony klasy studyjnej oraz zestaw głośników. Wyświetlacz Retina 4,5K gwarantuje najwyższej jakości obraz. Wszystko to sprawia, że wprowadzony na rynek w 2021 roku Apple iMac 24 nadal jest wart zakupu.

MacBook Air czy MacBook Pro?

Szukając komputera mobilnego, warto przyjrzeć się MacBookom z autorskim czipem Apple. Procesor M1 pojawił się zarówno w modelach Air, jak i Pro. Dzięki niemu urządzenia te są kilkukrotnie szybsze i bardziej wydajne niż ich poprzednicy. W połączeniu z doskonałym wyświetlaczem o szerokiej gamie kolorów, bogatym wyposażeniem i świetną baterią zapewniającą wiele godzin pracy, wprowadza nową jakość do urządzeń firmy Apple.

Wybór pomiędzy MacBook Air i MacBook Pro należy uzależnić od indywidualnych potrzeb. Pierwszy jest uniwersalnym narzędziem do pracy, nauki i rozrywki. W przypadku profesjonalnego zastosowania, na przykład montowania filmów czy obróbki zdjęć, warto rozważyć zakup modelu Pro, o jeszcze lepszych parametrach technicznych.

Planując zakup komputera w 2022 roku, warto rozważyć modele z procesorem M1. Gwarantuje on ogrom możliwości i wieloletnie wsparcie producenta, który – zgodnie z informacjami prasowymi przedsiębiorstwa – planuje dalszy rozwój swojej autorskiej technologii.