Jak zadbać o swój samochód po wakacyjnych, długich trasach?

ADBL

Wydaje ci się, że znasz swój samochód od podszewki? W wakacje przemierzamy wiele kilometrów, ale potem niestety nie zawsze pamiętamy o kontroli pojazdu. Trzeba jednak szczególnie po długich trasach o niego się zatroszczyć i dokładnie sprawdzić, chociażby podwozie i lakier.

Do czego możemy wykorzystać kosmetyki ADBL?

Najważniejsze jest więc uświadomienie sobie, że o samochód musimy po prostu dbać. Nie wystarczy przecież tylko wlać paliwo i zrelaksować się podczas jazdy. Pamiętajmy, że szczególnie wtedy, jeżeli samochód był bardzo długo używany i przemierzaliśmy wiele kilometrów, to będą się na nim osadzać najróżniejsze substancje. Nie chodzi tylko o pyły pochodzące z roślin, ale również najróżniejsze zabrudzenia. Bez względu więc na to, czy będziemy przemierzali miasta, czy też tereny zalesione lub nadmorskie, po każdych wakacjach najlepiej jest dokładnie przeanalizować stan naszego pojazdu w najbardziej newralgicznych miejscach. Wielu doświadczonych mechaników, ale także sprzedawców zwraca uwagę na to, że doskonale będą się tu sprawdzały właśnie kosmetyki ADBL. Wykorzystuje się do czyszczenia pojazdu na zewnątrz, ale również wewnątrz. Pamiętajmy o tym, że nawet latem nasze podwozie jest zagrożone, jeżeli na przykład kilka tygodni spędziliśmy na terenach nadmorskich, gdzie powietrze jest bardzo wilgotne i zasolone. Sól będzie więc wnikać w elementy podwozia i może generować ogniska rdzy. Zwróćmy też uwagę na maskę pojazdu, ponieważ tam najczęściej na autostradach uderzają kamyczki, powodując małe ubytki, które powinny być szybko uzupełnione.

Czy samochód nieustannie ulega zabrudzeniu?

Silne jest też oczywiście mniemanie, że jeżeli samochód wygląda wciąż ładnie, to nie dostają się na karoserię żadne zabrudzenia. Wciąż przecież nieustannie w powietrzu będą fruwać drobiny metali ciężkich i brud taki niewidoczny gołym okiem również może na dłuższą metę wyrządzać szkody lakierowi. Dlatego doskonale będzie się sprawdzać zestaw kosmetyków ADBL. Służą one właśnie do usuwania zanieczyszczeń metalicznych. Dostępne są uniwersalne środki czyszczące dedykowane do wnętrza, ale także stosowane na zewnętrznej części pojazdu. Warto wyposażyć się w gąbkę, a także pędzelki, czy też rękawicę polerską. Popularne są również gąbki z warstwą polimerową albo dressing do plastików. Najlepiej wcześniej dokładnie przejrzeć samochód. Jeżeli nie jesteśmy fachowcami, to na pewno zrobi to dla nas doświadczony mechanik albo pracownik zakładu lakierniczego.