Jak wybrać dobrego dekarza?

jak-wybrac-dobrego-dekarza

Dach musi być wykonany z należytą starannością i rzetelnością. Zarówno na etapie projektu czy wyboru materiałów budowlanych, jak i budowy konstrukcji nie ma miejsca na błędy. Wysoką jakość prac może zapewnić Ci wyłącznie wykwalifikowany specjalista, który za odpowiednią cenę zrealizuje wszystkie prace dekarskie. Jak jednak znaleźć oraz na jakiej podstawie wybrać dobrego dekarza, aby jego praca nie wymagała poprawek? Odpowiadamy.

Gdzie szukać dekarzy?

W dzisiejszych czasach najlepszym źródłem informacji jest Internet, w którym można szybko i łatwo znaleźć fachowca w każdej dziedzinie. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku usług dekarskich – w sieci znajdziesz mnóstwo oferujących się firm, jednak nie zawsze możesz mieć pewność co do jakości świadczonych przez nich usług. Dlatego w tym przypadku warto zapytać również o rekomendację znajomych. Korzystając z oferty polecanego dekarza, który został sprawdzony przez inną osobę, zyskasz większą gwarancję starannie oraz profesjonalnie wykonanej pracy. Dobra, zaufana opinia jest bowiem najlepszą reklamą.

Cena nie gra roli

Zdajemy sobie sprawę, że budowa lub remont dachu wiążą się z dużą, kosztowną inwestycją i każdy szuka oszczędności tam, gdzie może. Wybór specjalisty nie jest jednak do tego dobrym miejscem. W przypadku usług dekarskich cena z reguły idzie w parze z jakością. Niska cena może być wynikiem nielegalnej działalności, która wiąże się z brakiem umowy, gwarancji i faktury za zrealizowane zlecenie, a także słabą jakością. Mierne wykonanie dachu może zaś skutkować szybką koniecznością jego naprawy lub wprowadzenia poprawek. Jeśli więc zależy Ci na poprawnej budowie konstrukcji i pokrycia dachowego, szczególnie w przypadku wyjątkowo skomplikowanego projektu – nie oszczędzaj na fachowcach.

Kompetencje i uprawnienia

Niektóre firmy dekarskie deklarują doświadczenie i wysokie umiejętności, podczas gdy rzeczywistość nieco odbiega od reklamy, jaką sobie robią. W związku z tym najlepszym potwierdzeniem profesjonalizmu i kwalifikacji są posiadane przez fachowców rozpoznawalne w branży certyfikaty oraz uprawnienia. Renomowane firmy, takie jak Solidny Dekarz, mogą pochwalić się licznymi kompetencjami, które dodatkowo regularnie rozwijają na rozmaitych szkoleniach.

Dzięki temu masz pewność, że specjalista, na którego się decydujesz, korzysta z najnowszych metod i najlepszych materiałów. Potwierdzeniem doświadczenia zebranego przez wiele lat aktywnego działania w branży są natomiast dotychczasowe realizacje, na które również warto zwrócić uwagę. Dzięki nim zyskasz pogląd na przebieg oraz efekty prac.