Jak przygotować się do przeprowadzki?

* Przed przeprowadzką nie należy już sortować artykułów gospodarstwa domowego i mebli. W miastach i miasteczkach często można uzgodnić bezpłatne odpady wielkogabarytowe. Alternatywnie, zanieczyszczone miejsca należy usunąć w centrum recyklingu.

* Bez kartonów i materiałów opakowaniowych przechodzi podczas przenoszenia czegokolwiek. Kto chce dobrze zaplanować swój ruch, powinien działać na czas, aby usunąć pudełka i materiał wypełniający.

* Kto nie będzie sam kontynuował przeprowadzki, powinieneś również zaplanować na czas i poprosić o pomoc pierwszych przyjaciół, znajomych i członków rodziny. Kto opóźnia swój wniosek na krótko przed datą zmiany miejsca zamieszkania, wiele zagrożeń dla tego wydarzenia.

* Szybka zmiana nie zawsze jest szybka w weekend. Dlatego zaleca się, aby szef jak najszybciej poprosił o urlop.

* Żadnej parady bez renowacji – przynajmniej ściany ścian są często nieuniknione. Te pędzle, farby, plandeki, taśma klejąca i szpachlówka ze sklepu ze sprzętem są potrzebne.

* Sensowne jest utworzenie listy kontrolnej (listy pakowania). Następnie wszystkie duże obiekty do trzymania, do przeniesienia. Lista pomaga oszacować czas i wysiłek związany z pakowaniem.

Sprzedaż w firmach przeprowadzkowych poszukuje: może niektóre firmy oferują korzystne warunki, które zmniejszają ciężar holowania.

* Szczególnie w miesiącach zimowych niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Baustrahler zapobiega zatrzymaniu działań związanych z usuwaniem wraz z nadejściem ciemności.

* Plan przeniesienia nie powinien zostać zapomniany na czas, aby ustalić terminy dostawy z nowym i starym właścicielem. Jeśli klucze następnie zmienią właściciela, protokół przekazania powinien zostać przygotowany i podpisany przez obie strony. To może później zaoszczędzić wiele kłopotów.

* Lodówki i zamrażarki potrzebują trochę czasu, aż zostaną rozmrożone. Dlatego: Wyciągnij wtyczkę i opróżnij czas.

* Żądanie przekazania dalej, aby upewnić się, że poczta nie kończy listów i paczek ze starego adresu.

* Ponadto zgłaszany jest nowy adres wszystkich odpowiednich instytucji. Należą do nich pracodawca lub agencja zatrudnienia, banki oraz firmy ubezpieczeniowe i wysyłkowe.

* Kto będzie dostępny po przybyciu do nowego domu, z czasem musi skontaktować się z telefonem lub dostawcą Internetu. Ale bądź ostrożny: wielu dostawców obejmuje zmianę adresu, na przykład umowę na okres do 24 miesięcy.

* Każdy, kto się przeprowadzi, jest zobowiązany do powiadomienia biura rejestracji. Wysiłek jest jednak prosty, ponieważ niektóre agencje oferują tę usługę już teraz online.

* Irytujące: Przed nowym mieszkaniem nie ma dostępnych miejsc parkingowych, dlatego ciężkie meble muszą znajdować się kilkaset metrów od poruszającej się ciężarówki i wciągnięte do domu. Usuń tymczasowy znak zakazu parkowania, którego można zażądać za pośrednictwem firmy spedycyjnej lub za opłatą do miast.

* Znowu powinieneś zaplanować: kto ma wszystkie swoje stare ubrania już zapakowane w pudełka lub wyrzucone, zniszczone, podczas przenoszenia czystych ubrań w ciągu dnia. Pamiętaj o zaplanowaniu ich przeprowadzki.

* Ostateczny rachunek musi zostać odczytany przed przeprowadzką liczników ogrzewania, wody i energii elektrycznej.

* Faza życia się kończy, zaczyna się nowa. Zmieniają się jak sąsiedzi, powinieneś się pożegnać lub powitać przyzwoity.