Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Polacy pokochali paczkomaty. Atrakcyjne ceny, możliwość nadawania i odbioru paczki w dowolnym momencie i rozrastająca się sieć punktów zadecydowały o ich sukcesie. W jaki sposób prawidłowo nadać przesyłkę w paczkomacie? To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Nadawanie paczek w sposób tradycyjny

W sposób tradycyjny przesyłki do paczkomatu nadaje się podobnie jak w przypadku innych przewoźników. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz nadawczy na stronie InPost, zapłacić za usługę online i wydrukować list przewozowy, a na końcu umieścić pakunek w wybranym paczkomacie podążając za instrukcjami dostępnymi na ekranie urządzenia. Rosnące wymagania klientów sprawiły, że dziś nadawanie paczki w paczkomacie stało się jeszcze prostsze.

Nadawanie paczek przez aplikację mobilną

Zadanie mocno ułatwia aplikacja mobilna InPost. Dzięki niej, nie jest już konieczne wypełnianie formularza na komputerze bądź urządzeniu mobilnym. Aby nadać przesyłkę, należy w aplikacji mobilnej podać jedynie dane odbiorcy i błyskawicznie zapłacić za usługę przy pomocy jednej z wygodnych metod płatności. Gdy to nastąpi i użytkownik otrzymuje kod QR oraz 9 cyfrowy kod nadania. Później najprościej zeskanować otrzymany kod w wybranym paczkomacie i bez chwili zwłoki nadać przesyłkę.

Nadawanie paczek w niższej cenie poprzez brokera kurierskiego Sendit

Istnieje jeszcze trzeci sposób nadawania przesyłek w paczkomacie, który szczególnie przypada do gustu osobom ceniącym sobie oszczędności. Najbardziej opłaca się skorzystać z oferty brokera kurierskiego, takiego jak Sendit.pl. Użytkownicy platformy także wypełniają prosty formularz, a następnie nadają przesyłkę w standardowy sposób i umieszczają ją w paczkomatach. Korzyść polega na tym, że klienci porównywarki uzyskują atrakcyjne rabaty proporcjonalne do wielkości zamówień. By z nich skorzystać, nie jest konieczne podpisywanie umowy z brokerem ani przewoźnikiem. W ten sposób, na stronie platformy, opłaca się też porównywać oferty tradycyjnych kurierów i wybierać te najtańsze.

Więcej porad i sposobów na oszczędność związanych z usługami kurierskimi można znaleźć pod adresem: https://www.sendit.pl/blog/nadawanie-i-odbieranie-paczek-w-paczkomatach-inpost.