Jak często prać firanki?

Ciężko określić optymalną częstotliwość prania firanek – wszystko zależy bowiem od specyfiki pomieszczenia, a także narażeniu na działanie różnych czynników, takich jak kurz, dym, zanieczyszczone powietrzne czy gorąca para. Pranie firanek podczas gruntownych porządków to absolutne minimum, zaleca się jednak robienie tego co 4-6 miesięcy. Warto również podejść do tej kwestii indywidualnie i dopasować częstotliwość prania do własnych obserwacji.

Pranie firanek – utrzymaj mieszkanie we wzorowej czystości!

Elementy dekoracyjny, dodający wnętrzu przytulnego klimatu i uroku, a także poczucia większej prywatności dla domowników. Firany to jednak ozdoba wnętrza, o którą należy systematycznie dbać – na nich, podobnie jak na meblach, gromadzi się mnóstwo kurzu czy brudu, które są siedliskiem bakterii. Chcąc więc uchronić się przed problemami zdrowotnymi pamiętaj o ich regularnym praniu zgodnie z zaleceniami producenta. Pozwoli Ci to także na utrzymanie całego wnętrza w doskonałej czystości i poczuciu świeżości w mieszkaniu! Wyprane firany cieszą również oknem wyrazistą bielą i wpływają na dobre samopoczucie domowników. Szukasz więcej inspiracji, które pozwolą Ci właściwie zadbać o dom oraz jego czystość? Odwiedź stronę Leifheitsklep.pl i spraw, aby sprzątanie domu nie należało do przykrych obowiązków!

Pranie firanek – zadbaj również o okna!

Jak dodatkowo zatroszczyć się o firany, tak żeby zmniejszyć ilość koniecznego prania? Zadbaj również o okna – zabrudzenia, które się na nim znajdują łatwo przeniosą się na firany czy zasłony. Jak zrobić to wygodnie i efektywnie? Postaw na urządzenie do mycia okien i zapomnij o żmudnej czynności jaka do tej pory była Ci znana. Tego typu akcesoria nie tylko ułatwiają pracę, sprawiają, że jest wygodniejsza i szybsza, ale także nie rysują powierzchni okna oraz nie zostawiają smug. Taki sprzęt sprawdzi się również do innych szklanych powierzchni – luster czy też szkła meblowego. Z pewnością jest to dobra inwestycja na długie lata – warto więc wyposażyć swój domowy kącik w taki praktyczny sprzęt!