Czy serwer w firmie to konieczność?

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad tym, czy warto zainwestować w serwery? Niezależnie jak dużą firmę prowadzisz, to warto zastanowić się nad tą opcją. Zapraszamy do lektury!

Jaki serwer wybrać?

Wybór pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, to kwestia wymagań firmy. Jednak na początku wybieramy spośród rodzajów obudowy. W tym aspekcie mamy dwie opcje: serwery rack oraz tower. Różnica polega na obudowie.

Serwery tower wyglądem przypominają komputer stacjonarny PC, nie potrzeba dokupować specjalnej szafy serwerowe. Jedynie należy zapewnić urządzeniu odpowiednie chłodzenie. To serwery wybierane do mniejszych firm lub do oddziałów większych korporacji. Doskonale sprawdzą się jako serwery także w instytucjach publicznych.

Serwery rack, to nieco bardziej wymagające urządzenia. Aby mogły działać odpowiednio należy dokupić specjalną szafę serwerową, która pomieści serwer w zależności od jego wysokości (1U, 2(U itd.). Serwery te dedykujemy do firm, które chcą stworzyć własne serwerownie. Powodem jest fakt, iż wymagane są do nich specjalne szafy. Zatem najczęściej serwery rackowe spotkamy w dużych firmach lub korporacjach.

Serwer cena – ile kosztuje inwestycja?

W zależności od rodzaju oraz specyfikacji konkretnego modelu, serwery są inwestycją dość kosztowną. Jednak benefity, które możemy czerpać z ich działania, są bardzo ważne dla firm. Dzięki nim każde przedsiębiorstwo może zoptymalizować pracę. Dodatkowo to, co sprawia, że firmy chętnie kupują serwery, to możliwość ochrony danych, które się na nim znajdują. To doskonała inwestycja dla firm, które chciałyby rozwijać swoją działalność.

Jakie firmy korzystają z serwerów?

W zależności od rodzaju serwera i specyfikacji danego modelu, firmy, które wybierają taką inwestycje to między innymi:

  • Korporacje z branży mediowej,
  • Agencje reklamowe i marketingowe,
  • Firmy z branży IT,
  • Urzędy miast, skarbowe i miejskie,
  • Szkoły i uniwersytety,
  • Wszelkie firmy chcące poprawić wydajność pracy.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę czy małą – serwery dedykowane są dla każdego segmentu rynku!