5 słynnych spraw karnych XXI wieku

Żyjemy w świecie, w którym regularnie słyszymy o przestępstwach. Nieważne, jak daleko zaszliśmy i nieważne, jak bardzo nazywamy siebie najbardziej cywilizowanymi ludźmi. Sprawy karne stały się w dzisiejszych czasach tak powszechne, że większość z nas nawet nie zadaje sobie trudu, aby wiedzieć, co się stało. Dzieje się tak po prostu z powodu regularności, która pojawia się w dzisiejszych czasach w zbrodniach.

Jeśli chcesz znaleźć nową historię kryminalną; wszystko co musisz zrobić, to otworzyć gazetę i zacząć czytać pierwszą stronę. Twój poranek rozpocznie się od horroru niezliczonych tragedii i spraw kryminalnych, które wydarzyły się w ciągu jednego dnia.

Najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że nie dzieje się to tylko w konkretnym kraju, każdy naród nosi blizny po przestępcach i to sprawia, że ​​ludzkość cofa się w biegu, a my zapadamy w sen o cal po cal z każdym mijającym dniem.

W tym stuleciu jest mnóstwo słynnych spraw karnych, ale niektóre z nich były inne, a przez to inne, co mam na myśli, jest bardziej katastrofalne i większe niż inne. To nie były zwykłe przestępstwa, które pojawiają się i znikają po tygodniu w centrum uwagi. Te zbrodnicze wydarzenia pozostawiły wielką bliznę w XXI wieku i wstrząsnęły nami wszystkimi do szpiku kości.

Ten artykuł zawiera zarówno wiedzę, jak i niesamowite poczucie wzdrygnięcia. A więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy listę najsłynniejszych spraw karnych, które miały miejsce w XXI wieku.

Ponury śpiący

Sprawa, która dotyczy morderstw, wielu morderstw. Ta sprawa dotyczy człowieka o imieniu Lonnie David Franklin Jr., który zabił około 10 do 25+ ofiar w okresie od 1985 do 2007 roku. Otrzymał przydomek „Ponury Śpiący” z powodu tego, że wyszedł z żałosnego szaleństwa zabijania przez 14 długich lat.

Jego zabójstwa, które są znane policji, rozpoczęły się w 1985 roku, w którym od 1988 do 2002 roku nastąpiła 14-letnia przerwa. Spośród 12 znanych zabójstw, dotyczył tylko jednego mężczyzny. Jego morderstwa były bardziej oparte na kobietach, a powody, dla których wpadł w szał zabijania, są do tej pory nieznane. Został aresztowany w czerwcu 2010 roku, w lutym 2016 roku został skierowany przeciwko niemu, a później w sierpniu tego samego roku został skazany na karę śmierci za zabójstwo miłych kobiet i nastolatki.

Aaron Hernandez

Kolejna ze słynnych spraw karnych, która pokazuje, jak jedno zdarzenie może zrujnować całe życie jednostki i jakie małe rzeczy mogą spowodować, że człowiek straci zdrowie psychiczne i doprowadzi go na taką krawędź, gdzie są tak zmuszeni, że wybierają opcję samobójstwo. Aaron Hernandez, zawodnik futbolu amerykańskiego, który ma wspaniałą przyszłość w piłce nożnej i wspinał się w górę, aby dostać się do wielkich lig.

Miał świetną karierę i został przeniesiony do New England Patriots w 2010 roku, gdzie wykazał się świetną sportową rywalizacją, a dzięki swojej sumiennej ciężkiej pracy radził sobie świetnie, gdy nagle w 2013 roku został skazany za morderstwo pierwszego stopnia.

Cała społeczność piłkarska w Anglii cofnęła się wstrząśnięta tak ważnym wydarzeniem, które wydarzyło się poza graniem. Sprawa poszła dalej iw kwietniu 2015 roku został uznany za winnego i skazany na dożywocie, również bez możliwości zwolnienia warunkowego. Cierpiał na uraz psychiczny i ciężkie tortury, kiedy później popełnił samobójstwo, wieszając się na śmierć 19 kwietnia 2017 r.

Rodzina McStay

Sprawa, która zaszokowała całą społeczność biznesową na całym świecie. To wydarzenie było tak wielką hańbą dla ludzkości, że samo przeczytanie o nim przyprawi cię o dreszcze. Sprawa rodziny McStay unieważnia sprawę pana Josepha McStaya i jego partnera biznesowego Chase Merritt. W 2010 roku zaginęła rodzina McStay, w tym pan Joseph McStay (40 lat), jego żona Summer (43 lata), jego dwaj synowie Gianni (4 lata) i Joseph Jr. (3 lata).

Ich dom w Fallbrook w Kalifornii został znaleziony zamknięty od wewnątrz. Ich psy zostały znalezione na podwórku domu bez jedzenia i wody. Zniknięcie rodziny odkrył Michael McStay (brat Josepha McStaya). Po latach śledztw i poszukiwań wydział szeryfa przystąpił do aresztowania Chase’a Merritta, ponieważ był on ostatnią osobą, z którą Joseph skontaktował się przed wydarzeniem zaginięcia. Sprawa została rozstrzygnięta w październiku 2018 roku i nie zapadły jeszcze takie wyroki.

Zabójczy klaun

Czy kiedykolwiek oglądałeś Walking Dead i powiedziałeś swoim znajomym, jak makabryczny był ostatni odcinek? Cóż, jeśli uznasz to za makabryczne, to wydarzenie zamrozi cię, ponieważ jest tylko najważniejszym elementem terminu makabrycznego. Mężczyzna nazywa Wayne Gacy, który z zawodu był artystą, który odwiedzał przyjęcia i imprezy w kostiumie klauna.

Był amerykańskim seryjnym mordercą i gwałcicielem. Został oskarżony o napaść seksualną na ponad 33 nastolatków, z których wszyscy byli chłopcami. Do takiej liczby ludzi dotarł w ciągu zaledwie 6 lat, począwszy od 1972 roku. Został przyłapany, kiedy został przyłapany na popełnieniu jednej ze swoich makabrycznych zbrodni i nie kończy się to tak, jak myślał.

Nastolatek go zgłosił, a policja w Chicago rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Później, podczas dochodzenia w jego domu, okazało się, że w piwnicy leżało około 30 ciał nastolatków, a 4 inne znaleziono w okolicy. Został skazany na śmierć i został wykonany śmiertelnym zastrzykiem 10 maja 1994 roku.

Cleveland Strangler

To jedna z najsłynniejszych spraw karnych XXI wieku. Chodzi o człowieka imieniem Anthony Edwards Sowell, który został oskarżony o kilka spraw, nie tylko 10 czy 20, został oskarżony o ponad 40 spraw o popełnienie przestępstwa. Mężczyzna był kiedyś żołnierzem piechoty morskiej i służył w kraju w ramach korpusu piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych. Był dobrze wyszkolonym profesjonalistą, a jego służba była doceniana w marines.

Został odznaczony kilkoma nagrodami, takimi jak Medal Dobrego Postępowania, Maszt Zasługi itp. W 1989 r. Został oskarżony o swój pierwszy przypadek usiłowania gwałtu i morderstwa, kiedy pobił trzecią miesięczną ciążę. Został oskarżony o usiłowanie gwałtu i porwanie, za które odsiadywał 15 lat więzienia.

Po zwolnieniu z więzienia oszalał na punkcie przestępstwa i prowadził ponad 40 spraw karnych, które obejmują 11 przypadków znęcania się nad zwłokami, 11 zarzutów zaostrzonych morderstw, 4 zarzuty gwałtu, 11 przypadków fałszowania dowodów, 2 zarzuty porwanie i 3 przypadki usiłowania zabójstwa. Z takim zapisem został skazany na śmierć i stracony 31 października 2009 roku.

Były to więc jedne z najbardziej znanych spraw karnych XXI wieku. Niektóre z nich są zbyt makabryczne, aby o nich nawet myśleć, podczas gdy inne w rzeczywistości pełzają nawet najodważniejszego z ludzi. Te zbrodnie pokazują, jak nawet najlepsi ludzie, którzy byli tak wspaniałymi ludźmi, mogą stać się totalną hańbą dla imienia ludzi.